Indikace
- Potravní alergie nebo intolerance, která se obecně projevuje kožními nebo trávicími obtížemi.
- Exokrinní pankreatická insuficience (EPI).
- Nemoci trávicího traktu, jako je průjem, zvracení a plynatost.
- Malabsorpce/maldigesce.
- Urátová urolitiáza.
Vlastnosti a charakteristika krmiva
- Dieta obsahuje omezené množství surovin a je založena na vejci a rýži. Obě tyto suroviny mají nízkou alergenicitu a jsou díky tomu velmi vhodné pro výrobu hypoalergenních krmiv.
- Velmi vysoká kvalita a stravitelnost použitých surovin činí z krmiva vhodnou volbu zejména pro pacienty trpící průjmem pocházejícím z tenkého střeva.
- Psyllium je rozpustná, bobtnající vláknina tvořící gel a je schopná navázat několikanásobně vyšší množství vody. Má příznivý vliv na regulaci trávení a aktivity střeva.
- Purin je prekurzorem tvorby urátových krystalů. Díky velmi nízkému obsahu purinu v kombinaci s nízkým obsahem bílkovin a podpoře alkalického pH moči je dieta první volbou při redukci tvorby urátových krystalů.
Doplňující informace
SPECIFIC™ CDD Food Allergy Management je kompletní a vyvážená dieta pro dospělé psy, která obsahuje pouze velmi omezený počet surovin. Použití této diety je pro majitele pohodlnější ve srovnání s přípravou domácí hypoalergenní diety.
Aby se zabránilo vzniku nežádoucích reakcí na krmivo, je nezbytné podávání pouze hypoalergenní diety s absolutním vyloučením ostatních potravin.
Pro výživu pacientů s klinickými příznaky průjmu z tenkého střeva je doporučeno rozdělit celkovou krmnou dávku na 3 – 5 porcí za den.
Exokrinní pankreatická insuficience se projevuje sníženou sekrecí pankreatických trávicích enzymů. Dieta SPECIFIC™ CDD Food Allergy Management je snadno stravitelná a proto ideální pro pacienty s exokrinní pankreatickou insuficiencí. I přesto je doporučeno podávat krmivo spolu s preparáty pankreatických enzymů.
Kontraindikace
- Mladá štěňata, březí a kojící feny.
- Psi s prokázanou hypersenzitivitou na vejce/rýži.
Denní krmná dávka
Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod.. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost psa a krmnou dávku upravit dle jeho individuálních nároků a potřeb.